Megváltozott munkaképességűek ellátásaival kapcsolatos kérdés

„2015 9hóig rehab járadékot kaptam 29600 ft.-ot, amit ekkor megszüntettek.. Most 48 százalékos C 2-esrokkantsági kataegoriát állapitottak meg. Jelenleg is dolgozom, mert muszály mennyi lewssz a járandóságom ?A fizetésem nettó 120.000.- ft. 39 é munkaviszonyom van, 60 éves leszek szeptemberben. Köszönettel”

Kedves Pálinkás Ferenc,

C2 kategória alapján megállapított rokkantsági ellátása összege a havi átlagjövedelme 60%-a lesz, amely legalább 41.850 Ft és legfeljebb 139.500 Ft lehet.

Iratkozzon föl az ingyenes hírlevelemre, hogy időben értesüljön az ellátásokat és nyugdíjakat érintő fejleményekről!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

NyugdíjGuru News

„Tisztelt Farkas András! A kérdésem a D minősítés "csak folyamatos támogatással foglalkoztatható " ennek az értelmezését , jelentését szeretném megkérdezni Köszönettel Szűcs Tiborné”

Kedves Szűcs Tiborné!

A megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatását vállaló szervezetek bértámogatás rendszerének átalakulása következtében, 2013. január 1. napjától kétféle bértámogatás létezik:

a.) Tranzit foglalkoztatás, amely legfeljebb három évi időtartamra biztosít a foglalkoztató szervezet számára támogatást. Az első évben, az évente meghirdetésre kerülő pályázati rendszerben elnyerhető támogatási összeg 100 %-a, a második évben 90 %-a, a harmadik évben 80 %-a vehető igénybe arra a dolgozóra tekintettel, akinek a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal vizsgálata alapján a Rehabilitációs Hatóság tranzit foglalkoztatás igénybevételét biztosítja.

b.) Tartós támogatással történő foglalkoztatásban vehet részt az a megváltozott munkaképességű személy, akinek a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal szakvéleménye alapján, az egészségi állapota és munkavégző képessége olyan mértékben károsodott, hogy tartós foglalkoztatási támogatás nélkül, foglalkoztatása nem biztosítható. Az ilyen foglalkoztatásban részt vevő munkavállalók esetében, a munkavállalónak komplex rehabilitációs vizsgálaton kell részt venniük, amelynek során megszerezhetik a tartós támogatással történő foglalkoztatásra való jogosultságot.

Iratkozzon föl az ingyenes hírlevelemre, hogy az ellátásokkal kapcsolatos fejleményekről időben értesüljön!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

NyugdíjGuru News

„1974 junius 14- 1990 május hó ig ez 16 év dolgoztam a Kötőiparnál, 1 évem van a Rutexnél, 1990-1999 ig dolgoztam az aposomnak mint bedolgozó, de itt tovább csak nincs jelentve és 2006-2012-ig ápolásin voltam,1990-ben 40%-ra rokkantottak le,most beadtam megváltozott munkaképességüek ellátására itt is 40%, holott 4oldalnyi betegség lett azóta és nem vagyok jogosult semmire, mert hiányzi az éveim. Ilyenkor mit lehet tenni? ”

Kedves Kati,

a megváltozott munkaképességűek ellátásaira való jogosultságot annyira megszigorították, hogy ha nincs meg a szükséges TB-biztosítási idő - a kérelem beadását megelőző 5 évben legalább 3 év, vagy 10 évben legalább 7 év, vagy 15 évben legalább 10 év -, akkor nincs lehetőség az ellátás megállapítására.

Ilyen esetben kérhet egy igazolást az egészségi állapotáról az elutasító határozat alapján, amellyel kérheti a kormányhivatalban, hogy rehabilitációs kártyát állítsanak ki az Ön részére, amellyel megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatására akkreditált munkáltatónál helyezkedhet el.

A járási hivatalnál csak akkor igényelhetne egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatást, ha az egészségi állapota legfeljebb 50%-os lenne, de a leírása szerint ez az Ön esetében 60%.

Végső esetben az önkormányzattól igényelhet települési támogatást.

Sajnos más lehetőség nincs az ellátórendszerben.

Iratkozzon föl az ingyenes hírlevelemre, hogy az ellátásokat érintő fejleményekről időben értesüljön!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

NyugdíjGuru News

„Tisztelt Ügyvéd Úr! 1957.május 27.-én születtem. 1996 juliusában százalékoltak le mkcs 100% rokkantsági csoport. 2012 májusától ez év májusáig rehabilitáción vagyok. 50 % egészségkárosodást véleményeztek. C1minősítéssel. Összesen 2 hónap rehabilitációt tudtak számomra biztosítani. Nem óhajtok állapot-rosszabbodásra hivatkozva bizottság elé menni. Férjem 2008 szeptember 14.-én elhunyt. Ó már rendes nyugdíjas volt. Most 30 %-ot kapok az Ő nyugdíjából. Kérdésem az lenne, ( ha jól tudom 2 év mulva elévül..-valami-.nem kaphatok özvegyi nyugdíjat,) Azt szeretném tudni, mire vagyok jogosult a férjem révén, ha nekem már nem lesz semmilyen ellátásom? Mikor, hol, milyen formában lehet ezt intézni? Jár-e a nyugdíjas utazási kedvezmény az Ő révén. Sajnos én nem vagyok olyan állapotban, hogy folyamatos munkát végezzek, -fel sem vesznek,-egészségügyből rokkantottak le közel 20 éve. Most töltöm májusban az 59 évet, összesen 21 év szolgálati időt állapítottak meg annak idején. Próbáltam telefonon informálódni, de a Nyugdíjfolyósítónál azt mondták, ennyi volt, nem jár semmi. Nagyon várom válaszát, tisztelettel: Keresztesné Szmrecsányi Erika ”

Kedves Erika,

köszönöm a megszólítást, de nem ügyvédként dolgozom, hanem nyugdíjszakértőként :-)

Ha jól értem, Ön most rehabilitációs ellátást kap C1 minősítés alapján, idén májusig. Az egészségi állapota a leírása szerint 50%-os.

Ennek alapján - mint legfeljebb 50%-os egészségi állapottal rendelkező megváltozott munkaképességű személy - kapja az özvegyi nyugdíjat, amely a rehab ellátására tekintettel annak a nyugdíjnak a 30%-a, amely a férjét a halála időpontjában megillette.

Az özvegyi nyugdíjra való jogosultságát ez esetben a TB nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (Tny.) 47.§-a szabályozza:

47. §  (2) Az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően özvegyi nyugdíjra az jogosult, aki házastársa halálakor

b) megváltozott munkaképességű.

(3) Özvegyi nyugdíj jár akkor is, ha az erre jogosító feltételek valamelyike

b) a házastárs 1993. február 28-a után bekövetkezett halála esetén az elhalálozástól számított tíz éven belül következik be.

A Tny. 4.§ (1) bekezdésének k) pontja szerint megváltozott munkaképességű: az a személy, akinek a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló törvényben foglaltak szerint az egészségi állapota legfeljebb 50 százalékos.

Miután az Ön egészségi állapota éppen 50% a leírása szerint, a továbbiakban is jogosult lehet az özvegyi nyugdíjra, mert a Tny. nem írja elő feltételként, hogy rokkantsági vagy rehab ellátásban kell részesülnie a megváltozott munkaképességére tekintettel, csak azt írja elő, hogy az egészségi állapota legfeljebb 50%-os lehet.

Sőt, ha megszűnik a rehab ellátása és nem igényli újra a megváltozott munkaképességű személyek ellátását pl. egészségromlásra hivatkozva, akkor az özvegyi nyugdíja összege nem 30%-os, hanem 60%-os mértékű lesz.

Erről a Tny. 50.§-a a következőképpen rendelkezik:

50.§ (2) Az özvegyi nyugdíj mértéke

a) a 47. § (2) bekezdés ... b) pontja szerinti feltétellel rendelkező (vagyis legfeljebb 50%-os egészségi állapotú megváltozott munkaképességű özvegy), de rokkantsági ellátásban, rehabilitációs ellátásban, saját jogú nyugellátásban, korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, balettművészeti életjáradékban és átmeneti bányászjáradékban nem részesülő özvegy esetében hatvan százaléka,

b) a 47. § (2) bekezdés ... b) pontja szerinti feltétellel rendelkező és egyidejűleg rokkantsági ellátásban, rehabilitációs ellátásban, saját jogú nyugellátásban, korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, balettművészeti életjáradékban vagy átmeneti bányászjáradékban részesülő, továbbá a 47. § (2) bekezdés c) pont szerinti feltétellel rendelkező özvegy esetében harminc százaléka

annak az öregségi nyugdíjnak, amely az elhunytat halála időpontjában megillette, vagy megillette volna.

Az özvegyi nyugdíja 60%-os mértékű továbbfolyósításához viszont lehet, hogy meg kell jelennie újra egy felülvizsgálaton, különben elveszítheti a jogosultságát az özvegyi nyugdíjra a Tny. 64.§-ának következő rendelkezései alapján:

(8) Egészségi állapottól függő nyugellátás esetén az igénylő az igény elbírálása során, illetve a nyugdíjas a felülvizsgálat során - a jogkövetkezményekről való tájékoztatás mellett - az egészségi állapot vizsgálata céljából személyes megjelenésre kötelezhető. Ha az igénylő, illetve a nyugdíjas a személyes megjelenési kötelezettségének önhibájából nem tesz eleget, a nyugellátás megállapítása iránti eljárást meg kell szüntetni, illetve felülvizsgálat esetén az ellátást az erről szóló elsőfokú határozat keltét követő hónap első napjával meg kell szüntetni.

A fenti rendelkezésekre hivatkozzon a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság Ügyfélszolgálatán, személyesen menjen be inkább, ne telefonon próbálkozzon. A rehab ellátása megszűnése előtt egy hónappal lehet, hogy be kell adnia az özvegyi nyugdíja feléledése iránti igényét, ha az ügyfélszolgálaton nem kapna más tájékoztatást:

https://e-ugyintezes.onyf.hu/PDF/K14.pdf?rnd=0.7851538816466928

Öregségi nyugdíjra csak 65 éves korában, a nyugdíjkorhatára betöltésével lesz jogosult.

Iratkozzon föl az ingyenes heti hírlevelemre, hogy időben értesüljön a nyugellátásokat érintő fejleményekről!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

„Tisztelettel kérem Farkas urat, hogy az alábbi kérdésben szíveskedjen érdemi állást foglalni. Részemre évek óta problémát jelent, hogy a vállalatnál nem kapom meg az évi 5 nap pótszabadságot. Azzal indokolják a visszautasítást, hogy a régi jogszabály szerint vagyok „megváltozott munkaképességű „, nem „egészségkárosodott” vagyok a rehabilitációs hatóság általi , új törvényi előíráson alapuló elnevezés szerint, mert pótszabadság csak az újként meghatározott egészségkárosodottaknak jár. Úgy tudom, hogy ez az újkori elnevezést tartalmazó törvény1912. július 1-vel lépett hatályba, ami nem szigorúbb, illetve nem szigorítóbb jogi előírást tartalmaz. Ha jól tudom, és az érdeklődésemre kapott válaszok helytállóak, akkor az 50 %-os, vagy ennél súlyosabb fokú össz-szervezeti károsodás a 67 %-os, vagy ezt meghaladó általános munkaképesség-csökkenésnek felel meg. Másképpen szólva az egészségkárosodás fogalma szerintem lényegében megfelel a régebben használt munkaképesség- csökkenés fogalmának, nem helytálló a különbözőségre való hivatkozása a vállalatnak. Kérdés, hogy a fentiek alapján megillet-e a folyamatos munkaviszonyom mellett az évi pótszabadság? Ha igen, akkor azt visszamenőleg is követelhetem-e, 2012.07.01-től ? Kihez, hová forduljak jogorvoslatért, ha ismételten visszautasítják kérésemet, mert sajnos anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy ügyvédet fogadjak, s ennek a kérdésnek az eldöntése már évek óta húzódik. Az ember nem is nagyon mert követelőzni, mert örül annak, hogy van munkája, egy kis keresete. ”

Kedves Soós Sándorné,

a Munka Törvénykönyve (2012. évi I. törvény) a következőt rendeli el:

120. § A munkavállalónak, ha

a) a rehabilitációs szakértői szerv legalább ötven százalékos mértékű egészségkárosodását megállapította,

b) fogyatékossági támogatásra jogosult, vagy

c) vakok személyi járadékára jogosult

évenként öt munkanap pótszabadság jár.

Vagyis kizárólag akkor jár a pótszabadság, ha a fenti három kategória valamelyikének megfelel.

A 2012. előtti minősítések nem feleltethetők meg az új minősítéseknek. Ha Ön igényt tart a pótszabadságra, ezt jogosan csak akkor teheti meg, ha rendelkezik a rehabilitációs hatóság által kiadott érvényes határozattal vagy hatósági bizonyítvánnyal, amely szerint az Ön egészségi állapota legfeljebb 50%-os (vagyis az össz-szervezeti egészségkárosodása legalább 50%-os).

Iratkozzon föl az ingyenes hírlevelemre, hogy a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival, egyéb ellátásokkal és a nyugdíjakkal kapcsolatos fejleményekről időben értesüljön!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

NyugdíjGuru News

„Köszönöm a válaszát de lehet hogy nem jol kérdeztem ha B2 ellátásban részesülök ės nevelőszülő lennék akkor a nevelőszülőséggel eltöltött idő beleszámíthat a nők 40 évesébe a B2 mellett köszönöm szépen Irén.”

Kedves Irén,

miután a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony keresőtevékenységgel járó biztosítási jogviszonynak minősül, beszámít a jogosító időbe. Ha nem dolgozna a rokkantsági ellátása mellett, akkor nem lehetne az ellátása folyósítási idejét figyelembe venni.

Ha teljesíti a nők kedvezményes nyugdíjára jogosító feltételeket, és igényli ezt a nyugdíjat, akkor a nyugdíjfolyósítás kért kezdő napjára a nevelőszülői jogviszonyát szüneteltetnie kell majd (egy napra). 

A részletes szabályok e tekintetben a következők:

1) 

A társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetérőlszóló 1997. évi LXXX. törvény 5. § (1) bekezdés a) pontjában foglaltaknak megfelelően a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban álló személy biztosítottnak minősül.

2)

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tny.) 18. §, illetve 18. § (2a) bekezdésének, valamint a korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről, a korhatár előtti ellátásról és a szolgálati járandóságról szóló 2011. évi CLXVII. törvény 7. § (1) bekezdésének, 9. § (1) bekezdésének, a bányászatról szóló 1993. évi XLVIII. törvény 49/B § (1) bekezdés c) pontjának, valamint az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény 43/A § (1) bekezdés c) pontjának rendelkezései szerint öregségi nyugdíjra, a nők kedvezményes öregségi nyugdíjára, korhatár előtti ellátásra, szolgálati járandóságra, átmeneti bányászjáradékra, vagy balettművészeti életjáradékra nem jogosult az a személy, aki az ellátás folyósításának kezdő időpontjában biztosítási jogviszonyban áll.

3)

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 2015. január 1. napjától hatályos 66/D. § (15) bekezdésében foglaltak szerint a nevelőszülő kérelmére a működtető szünetelteti a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyt arra a napra, amelytől kezdődően a nevelőszülő a fentiekben felsorolt ellátást kíván igényelni. A nevelőszülőnek a szünetelés iránti kérelmét a működtetőnél kell benyújtania. A szüneteltetés iránti kérelméhez csatolni szükséges a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnek az ellátás igénybevételéhez szükséges szolgálati időt, a foglalkozáshoz kötött kedvezményre jogosító időt vagy a korkedvezményes időt igazoló határozatát.

4)

A Tny. végrehajtására kiadott 168/1997 (X. 6.) Korm. rendelet 5. számú melléklete 1.7. pontjának rendelkezései szerint az ellátások iránti igény előterjesztésekor a nevelőszülőknek csatolniuk kell a működtető igazolását a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony szüneteléséről:

http://www.onyf.hu/m/2015/Igazols%20nyomtatny%20a%20nevelszli%20foglalkoztatsi%20jogviszony%20szneteltetsre.pdf

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

NyugdíjGuru News

„Tisztelt Farkas András! Hogyan tudok èrvelni a munkáltatómnál hogy a jelenlegi 6 ôrás bèrem megtartható a rehabilitációs ellátás mellett hiszen a tôrvèny az õsszegre konkrètan nem tèr ki csak az idõkorlátra. Èn 2004 òta dolgozom ezen helyen 6 órában ès bizony ezt mèltatlannak èrzem mert 2004 oktberèben százalèkoltak le ès èn azòta betegen dolgozom. Ûdv Iszlainè H Szilvia”

Kedves Szilvia,

a rehabilitációs ellátás mellett 2013. január 1-jétől legfeljebb heti 20 órában lehet kereső tevékenységet folytatni vagy közfoglalkoztatásban részt venni, az ezt meghaladó időtartamú kereső tevékenység vagy közfoglalkoztatás ideje alatt az ellátás szünetel.

A rehabilitációs ellátás melletti keresetnek viszont nincs összegkorlátja, bármennyit lehet keresni. 

Ha Ön megegyezik a munkáltatójával arról, hogy napi 4 órára is fizessen annyit, mint amennyit korábban 6 órára fizetett, ennek semmi akadálya.

Iratkozzon föl az ingyenes hírlevelemre, hogy időben értesüljön az ellátásokat és nyugdíjakat érintő fejleményekről!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

„Férjem B1 rokkantsági ellátásban részesül.Kérdésem, hogy közmunkaprogramban hány órában lehet foglalkoztatni? Rokk. ellátása 46640,-ft/hó Válaszát előre megköszönöm. Tisztelettel Veres Istvánné”

Kedves Veres Istvánné, 

a rokkantsági ellátás melletti munkavégzésnek - így a közfoglalkoztatásban való részvételnek - nincs munkaidő-korlátja (az csak a rehab ellátás melletti munkára vonatkozik).

Amire ügyelni kell, hogy a kereset három egymást követő naptári hónapban ne haladja meg a minimálbér 150%-át (idén a 166.500 Ft-ot), de ez a közfoglalkoztatásban eleve így lesz.

Iratkozzanak föl az ingyenes hírlevelemre, hogy időben értesüljenek az ellátásokat és nyugdíjakat érintő fejleményekről!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

„ Rokkantsági ellátásba részesülök. Ennek összege 48460-forint. 62 éves leszek ebben az évben. Kérdésem!! Van e lehetőségem emelésre esetleg bármilyen segítségre. Gyógyszerköltségem havi 10000-forint. Választ előre is köszönöm: Varga Gézáné.”

Kedves Varga Gézáné,

a rokkantsági ellátás összegét sajnos nem lehet méltányosságból emelni. Az összeg csak akkor lehet nagyobb, ha az Ön egészségi állapota romlana - amit nem kívánok semmiképpen! -, s erre hivatkozva új felülvizsgálatot kérne, amelynek során a komplex minősítése alapján a jelenleginél rosszabb állapotot tükröző kategóriát kapna. 

A gyógyszerköltségei támogatására jogosult lehet alanyi jogon közgyógyellátásra, ha megfelel a következő alapfeltételeknek: 1) az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján nem haladja meg a 30%-os mértéket, vagy 2) 2011. december 31-én I. vagy II. csoportú rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult.

A kérelmet a kérelmező lakcíme szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatalnál, a kérelmező lakcíme szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál vagy közös önkormányzati hivatalánál, valamint a kormányablaknál lehet benyújtani a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 9. számú melléklete szerinti formanyomtatványon. A kérelem elbírálásához a havi rendszeres gyógyító ellátásokról a 10. számú mellékletet képező igazolást a háziorvos tölti ki.

Ha 30%-osnál jobb az egészségi állapota, vagy 2011 december 31-én nem volt I. vagy II. csoportos rokkantsági nyugdíjas, akkor sajnos alanyi jogon nem lehet megállapítani a támogatást.

Normatív jogcímen az a személy jogosult közgyógyellátásra, akinek esetében az alábbi együttes feltételek fennállnak:

a) rendszeres gyógyító ellátás havi költsége az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének, azaz jelenleg 28.500 Ft-nak a 10%-át, azaz jelenleg a 2.850 Ft-ot meghaladja, és

b) családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, idén a 28.500 Ft-ot, illetőleg egyedül élő esetén a 150%-át, 2016-ban a 42.750 Ft-ot.

A közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkező személy térítésmentesen jogosult a) a társadalombiztosítási támogatásba befogadott járóbeteg ellátás keretében rendelhető gyógyszerekre gyógyszerkerete erejéig b) egyes, külön jogszabályban meghatározott gyógyászati segédeszközökre orvosi rehabilitáció céljából igénybe vehető gyógyászati ellátásokra. 

A kérelmet a kérelmező lakcíme szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatalnál, a kérelmező lakcíme szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál vagy közös önkormányzati hivatalánál, valamint a kormányablaknál lehet benyújtani a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 9. számú melléklete szerinti formanyomtatványon. A kérelem elbírálásához a havi rendszeres gyógyító ellátásokról a 10. számú mellékletet képező igazolást a háziorvos tölti ki.

A méltányossági alapú közgyógyellátás sajnos megszűnt. Ha nem sikerülne normatív alapon közgyógyellátást igényelnie, akkor próbálja meg a helyi önkormányzatnál a települési támogatás igénylését, ennek feltételeit minden önkormányzat saját helyi rendeletében szabályozza.

Iratkozzon föl az ingyenes heti hírlevelemre, hogy időben értesüljön a nyugellátásokat érintő fejleményekről!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

 

 

„2001.10.10- én leszázalékoltak 50%-ra. véglegesen, felülvizsgálat nem szükséges.(Nem emlékszem, hogy mi volt a neve a havi összegnek, amit a nyugdíjintézet folyósított) 2012. jan. 1-től rehabilitációs ellátást kapok. A kérdésem az lenne, hogy hogyan vállalhatok munkát a rehabilitációs ellátás mellett. 1956.03.24.-én születtem. Olvastam hasonló témában a honlapján, de pontosan nem tudtam értelmezni, nem ez a szakmám.:( Válaszát előre is köszönve, üdvözlettel: Kiss Julia”

Kedves Julia,

a rehab ellátás mellett legfeljebb heti 20 órában vállalhat munkát, viszont kereseti korlátozás nincs.

A részleteket ebben az összefoglalómban találja:

https://www.nyugdijguru.hu/elveszett-paradicsom/rokkantsagi-es-rehab-ellatas-melletti-munkavegzes-szabalyai

Iratkozzon föl az ingyenes hírlevelemre, hogy időben értesüljön az ellátásokat érintő fejleményekről!

Üdvözlettel,

Dr.Farkas András

Kérem, várjon... Kérem, várjon...