NyugdíjGuru megjelenések

Lecsúszó nyugdíjasok, Nők40, 13. és 14. havi nyugdíj - Mit csinált a Fidesz 16 év alatt a nyugdíjakkal?

Mi történt az elmúlt 16 évben a nyugdíjrendszerben? Javult vagy romlott a nyugdíjasok helyzete? Korszakértékelő interjúm a Szeretlek, Magyarország! portálon. Tovább

A nyugdíjasok relatív elszegényedése idén sem állt meg, 300 ezren havi 120 ezer Ft-ot sem kapnak

Évértékelő interjút adtam a Szeretlek, Magyarország! portálnak, amelyben összefoglaltam a nyugdíjakkal kapcsolatos legfontosabb eseményeket és fejleményeket 2025-ben. Tovább

A Tisza és a Fidesz nyugdíjtervei nagyjából ugyanannyiba kerülnek, de az igazságtalanságokat csak az egyik orvosolná

A Tisza terveivel jobban járnának a szegényebb nyugdíjasok, a 14. havi nyugdíjnak viszont óriási politikai húzóereje van. Interjút adtam a Szeretlek, Magyarország! portálnak. Tovább

Farkas András a Tisza nyugdíjterveiről: Amennyiben kimondanák, hogy 120 ezer Ft a minimálnyugdíj, az nagyon jelentős változás lenne

A Tisza-párt nyugdíjtervei kapcsán nyilatkoztam a Szeretlek, Magyarország! portálnak. Tovább

Farkas András: A környező országokban nem engedik a nyugdíjakat ilyen gyorsan leszakadni az átlagkeresetektől

A nyugdíjemelés Magyarországon kizárólag az inflációtól függ, ez egyenes út a nyugdíjasok elszegényedése felé. Hogyan fékezik ezt a folyamatot a környező országokban? Tovább

Jövőre fognak igazán elhúzni a román nyugdíjasok, ott meglépték, amit Magyarországon nem

Romániában megvalósítottak egy okos nyugdíjreformot, míg a magyar kormány nem nyúlt a rendszerhez. A román átlagnyugdíj hangyányit már megelőzte a magyar átlagnyugdíjat, de jövőre gyorsan növelni fogja az előnyét. Hogyan? Tovább

Nagyon nehezen védhető, hogy hagynak több százezer nyugdíjast a mélyszegénység bugyraiba zuhanni

255 ezer nyugdíjas él mélyszegénységben, és még 150-200 ezer nyugdíjas közel áll ehhez. Ráadásul másfélmillióan számíthatnak siralmasan kis nyugdíjra, például a katások. Nyoma sincs annak, hogy a kormány készülne erre. Tovább

"Ez a vicc kategóriája, a nyugdíjasok inkább kiborulnak tőle, mint hogy örülnének neki"

Tényleg csak kétezer forint lehet novemberben a nyugdíjprémium? Vagy lehetne tízezer is? Esetleg ötvenezer? Hogyan? Erről beszéltem a Szeretlek, Magyarország (szmo) hírportálnak. Tovább

Hiába az emelés, egyre kevesebbet érnek a nyugdíjak, 2023-ban 60 milliárdot spórolt az állam a nyugdíjasokon

Utólag kiderült, hogy a 2022-es tényleges infláció magasabb volt az év közben becsültnél, de ez a pénz már elveszett a nyugdíjasok számára. Idén is fenyeget ez a veszély. Az átlagkeresetekhez képest is évről-évre nő a leszakadás. Tovább

Nálunk biztosan nem lesz a romániaihoz hasonló, 40%-os nyugdíjemelés

Elképzelhető-e Magyarországon is 40%-os nyugdíjemelés? Milyen intézkedések szükségesek a 2025-ben bevezetni tervezett nyugdíjreform kapcsán? Tovább

12 »
Kérem, várjon... Kérem, várjon...