Miért méltánytalan a nyugdíjemelés rendszere és hogyan lehetne méltányos?
2021. 08. 15.
Ezt az összefoglalót több, mint hat hónapja készítettem. Az összefoglalómban szereplő információk a megjelenéskor természetesen pontosak voltak, de mára a jogszabályi változások miatt módosulhattak. Kérem, ellenőrizze a téma megjelenését a friss posztjaim között is!
Ha kérdése van a nyugdíjával, annak megállapításával, növelési lehetőségeivel kapcsolatban, akkor IDE KATTINTVA tegye föl a kérdését, és méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal együtt megválaszolom.
A csak inflációhoz kötött nyugdíjemelés látszólag biztosítja a nyugdíjak értékállóságát, valójában azonban négy súlyos mellékhatása is van:
- relatíve szegényíti a nyugdíjasokat az aktív keresőkhöz képest,
- az egyes nyugdíjasokat is elszakítja egymástól anyagi szempontból,
- fölturbózza a magyar nyugdíjrendszer egyik legnagyobb méltánytalanságát, ráadásul
- perverz jövedelemelosztást valósít meg.
A nyugdíjemeléssel kapcsolatos gondokról és lehetséges megoldásukról nézze meg ezt a videó elemzésemet.
Erre a lépésre lenne szükség, hogy...
2024. 09. 04.
A nyugdíjasok idén sem tudnak lekászálódni a relatív elszegényedési csúszdáról. Erre csak akkor nyílna lehetőségük, ha a 2025. március 31-i határidővel bevezetni vállalt nyugdíjreform keretében a nyugdíjemelés jelenlegi eljárásrendje érdemben változna.
Valóban tömegesen szegényednek el a...
2024. 09. 04.
A nyugdíjasok relatív elszegényedése ismét gyorsulni látszik. Egyre többen süllyednek a keresetekkel többé-kevésbé együtt mozgó szegénységi küszöb alá. Kétrészes elemzésem első része a Portfolio gazdasági portálon.
Ez a baj az alacsonyan tervezett...
2024. 09. 02.
2025. január 1-jétől mindössze 3,2%-kal emelkednek a nyugdíjak, ha a költségvetési törvényben jövőre valóban csak 3,2%-os inflációval számol a kormányzat. Mire lesz ez elég?