Ingatlan és nyugdíj, avagy hogyan működtethető a lakásban testet öltő holt tőke?

Az ingatlantulajdon merev szerkezete nem teszi lehetővé, hogy az élethelyzetünk változásaitól függően változó lakhatási igényeink szerint változtassunk lakóingatlant. Milyen lehetőségek nyílhatnak idősebb korunkban e gond megoldására?

Hirdetés

 

 

Ha személyes kérdése van a nyugdíjával, a nők kedvezményes nyugdíjával, vagy a nyugdíjcélú előtakarékosság lehetőségeivel kapcsolatban, akkor azt ide kattintva fölteheti, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal együtt megválaszoljam.

 

A Trend FM Délutáni Monitor című műsorában Érczfalvi András szerkesztővel beszélgettem a magyarországi ingatlanhelyzet alakulása kapcsán arról, milyen következményekkel jár az, hogy közel egy évtizeddel korábban veszik fel a fiatalok az első lakáshiteleiket, miközben az ingatlanárak és a bérleti díjak is megszaladtak az elmúlt években?

Nem rontja-e az öngondokodás esélyeit, ha a keresetből elsősorban a lakáshitelek törlesztőrészleteit kell kifizetni? Mit tanulhatunk ennek kapcsán a viselkedésalapú közgazdaságtanból?

Mit kezdhet a korai hitelfelvétel miatt az adós nyugdíjas korára már tehermentessé váló ingatlannal mint holt tőkével a leendő nyugdíjas? Mit jelent a fordított jelzálog?

Megváltoztatható-e a magántulajdon fétise a lakhatási paradigmában?

A beszélgetést az alábbi hangfájl elindításával hallgathatja meg.

 

Tovább