
Fotó: Pixabay
Kegyelemdöfés a magyar nyugdíjpénzeknek

Egy új kormányzati javaslat lehetővé tenné az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások adómentes ingatlancélú felhasználását 2025-ben.
Ha személyes kérdése van a nyugdíjcélú előtakarékosság lehetőségeivel, a nyugdíjjogosultságok érvényesítésével, a nyugdíjigénylés optimális időzítésével és hasonló témákkal kapcsolatban, akkor IDE KATTINTVA teheti azt fel, hogy jutányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
A magánnyugdíjpénztári rendszer 2010-ben erőből végrehajtott visszaállamosítása jelentős bizalomvesztést okozott az öngondoskodási piacon, ennek negatív hatása a mai napig érezhető.
Egy új kormányzati javaslat 2025-ben lehetővé tenné az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások korlátlan adómentes ingatlancélú felhasználását, ami tovább csökkentheti a hosszú távú megtakarítási hajlandóságot és bedöntheti az önkéntes nyugdíjpénztárakat.
Az erről szóló cikkemet a Portfolio online gazdasági újságban ide kattintva olvashatja el.
A cikkemről beszéltem a Portfolio Checklist podcast október 3-i adásában is.
A "Fontos szektor állhat földbe a kormány új terve miatt" címmel folyó beszélgetést ide kattintva hallgathatja meg.