Fotó: Pixabay
Helyzetkép a nyugdíj-előtakarékosságról
2023. 04. 10.
Ezt az összefoglalót több, mint hat hónapja készítettem. Az összefoglalómban szereplő információk a megjelenéskor természetesen pontosak voltak, de mára a jogszabályi változások miatt módosulhattak. Kérem, ellenőrizze a téma megjelenését a friss posztjaim között is!
Ha személyes kérdése van a nyugdíjával, a nők kedvezményes nyugdíjával, egyéb nyugdíjszerű ellátásával, vagy a nyugdíjcélú előtakarékosság lehetőségeivel kapcsolatban, akkor azt ide kattintva fölteheti, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal együtt megválaszoljam.
Az M1 Summa című gazdasági magazinjában a nyugdíjcélú előtakarékosság szükségességéről, eszközeiről és az öngondoskodás erősítésének lehetőségeiről beszéltem.
Pandémia és készpénz: megtakarítás a...
2021. 08. 04.
A járvány kitörésekor Magyarországon 8 nap alatt annyi készpénzt vettek ki a bankszámlákról, amennyit békeidőben 8 hónap alatt szoktak kivenni. Hogyan változtak a megtakarítási szokásaink a pandémia idején, csökkentek-e a nyugdíjbiztosítási tartalékok?
Utolsó lehetőség, hogy igénybe vegyük...
2020. 12. 18.
Akár 280 ezer forintot is visszakaphat az idei adójából az, aki az év végéig legalább két nyugdíj-előtakarékossági megoldással rendelkezik, és ezekre a megfelelő befizetéseket 2020-ban megtette. Már csak pár napig él a lehetőség!
Jól járt, aki nem tért vissza a...
2020. 11. 06.
10 éve alakították át a magánnyugdíjpénztári rendszert, amelynek eredményeként 3 millió pénztártag lépett vissza az állami nyugdíjrendszerbe 3500 milliárd forintnyi pénztári megtakarításukkal együtt. Mi történt azóta a maradó pénztártagokkal?
Aki kockázat nélkül szereti
2019. 10. 22.
Aki kerülni kívánja a pénzügyi kockázatokat a jövőről való gondoskodása során, annak különösen ajánlom ezt a posztomat.