
Fotó: Pixabay
Újabb, rendkívüli nyugdíjemelés jöhet? Hiába a 13. havi, százezernyi idős magyar él szegénységben

A 13. havi nyugdíjon és a januári 3,2 százalékos nyugdíjemelésen felül is szükség lehet az idén emelési korrekcióra, ha az ismét meglódult infláció nem lassul.
Ha személyes kérdése van a nyugdíjbiztosítási adategyeztetéssel, a nyugdíjjogosultságok érvényesítésével, a nyugdíjigénylés optimális időzítésével, a nyugdíjszámítással, a nyugdíjemeléssel, a nyugdíjbónusszal, és hasonló témákkal kapcsolatban, akkor IDE KATTINTVA teheti azt fel 2025-ben is, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
Az inflációs nyugdíjemelés és a 13. havi nyugdíj kapcsán interjút adtam a Pénzcentrumnak.
Részlet az egyebek közt ennek alapján készült, 2025. február 12-én megjelent cikk bevezetőjéből:
Farkas András szerint egy nyári, rendkívüli nyugdíjemelés is beiktatható lehet, ha annyira rosszra fordul a helyzet. Kiderült az is, hogy bőven lenne még hol hozzányúlni a 13. havi nyugdíj rendszeréhez, de valószínűtlen, hogy ez belátható időn belül megtörténik.
A teljes cikket ide kattintva olvashatja el.
A Pénzcentrum cikkét ismerteti az Economx gazdasági portál is, ezt ide kattintva olvashatja el.
Az interjúmat az InfoStart hírportál is részletesen ismerteti, ezt ide kattintva olvashatja el.
Ha nem akar lemaradni a mai és jövőbeni nyugdíjakat és nyugdíjasokat érintő fejleményekről, ide kattintva föliratkozhat a NyugdíjGuru News ingyenes heti hírlevelére!
A nyugdíjemelési eljáráson a kormányzat nem akar változtatni, az erről szóló híradások kapcsán azonban a 24.hu hírportál ismerteti az álláspontomat arról, hogy a nyugdíjasok relatív elszegényedése megállíthatatlanul folytódik - éppen a nyugdíjemelési eljárás miatt...
Részlet a cikkből:
"Farkas András nyugdíjszakértő a minap arról írt, hogy a nyugdíjasokra leselkedő legnagyobb veszély 2025-ben a relatív elszegényedés, miközben az abszolút elszegényedés kockázata is a nyugdíjas társadalom egyre nagyobb hányadát fenyegeti. Utóbbihoz magyarázatként azt írta, hogy a szegénységi küszöböt el nem érő nyugdíjat kap minden harmadik, a mélyszegénységi küszöbnél is kisebb nyugdíjat kap minden hatodik magyar nyugdíjas a KSH elérhető legfrissebb adatai szerint."