Mi a jó döntés a magánnyugdíjpénztári tagoknak, amikor nyugdíjba vonulnak?

Mi a jó döntés a magánnyugdíjpénztári tagoknak, amikor nyugdíjba vonulnak?

2026. 05. 11.

Érdemes-e magánnyugdíjpénztári járadékkal nyugdíjba menni, vagy jobb még az utolsó pillanatban visszalépni az állami rendszerbe?

K Küldés K Nyomtatás

 

Ha személyes kérdése van a nyugdíj 2026-os megállapításával, az igénylés idei időzítésével, a nyugdíjemeléssel, a 13. havi vagy a 14. havi nyugdíjjal, a további várható nyugdíjas juttatásokkal, vagy hasonló témákkal kapcsolatban, akkor azt ide kattintva teheti föl nekem, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.

 

A 24.hu cikkének bevezetője:

Érdemes-e magánnyugdíjpénztári járadékkal nyugdíjba menni, vagy jobb még az utolsó pillanatban visszalépni az állami rendszerbe?

Farkas András nyugdíjszakértő segítségével vesszük végig a lehetőségeket. A címben feltett kérdésre sokaknak meglepő lehet a válasz.

Részlet a cikkből:

Az esetek 99 százalékában indokolt a visszalépés az állami rendszerbe.

Valójában csak akkor érdemes a magánnyugdíjpénztárban maradás mellett dönteni, ha a pénztár által az állami nyugdíj-megállapítás kezdőnapjára kiszámolt pénztári járadék összege nagyobb, mint az állami nyugdíjból a magánnyugdíjpénztári tagság miatt kieső nyugdíjrész.

A teljes cikket ide kattintva olvashatja el.

 

 

K Küldés K Nyomtatás
Kérem, várjon... Kérem, várjon...