Fotó: Pixabay
Mi a jó döntés a magánnyugdíjpénztári tagoknak, amikor nyugdíjba vonulnak?
Érdemes-e magánnyugdíjpénztári járadékkal nyugdíjba menni, vagy jobb még az utolsó pillanatban visszalépni az állami rendszerbe?
Ha személyes kérdése van a nyugdíj 2026-os megállapításával, az igénylés idei időzítésével, a nyugdíjemeléssel, a 13. havi vagy a 14. havi nyugdíjjal, a további várható nyugdíjas juttatásokkal, vagy hasonló témákkal kapcsolatban, akkor azt ide kattintva teheti föl nekem, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
A 24.hu cikkének bevezetője:
Érdemes-e magánnyugdíjpénztári járadékkal nyugdíjba menni, vagy jobb még az utolsó pillanatban visszalépni az állami rendszerbe?
Farkas András nyugdíjszakértő segítségével vesszük végig a lehetőségeket. A címben feltett kérdésre sokaknak meglepő lehet a válasz.
Részlet a cikkből:
Az esetek 99 százalékában indokolt a visszalépés az állami rendszerbe.
Valójában csak akkor érdemes a magánnyugdíjpénztárban maradás mellett dönteni, ha a pénztár által az állami nyugdíj-megállapítás kezdőnapjára kiszámolt pénztári járadék összege nagyobb, mint az állami nyugdíjból a magánnyugdíjpénztári tagság miatt kieső nyugdíjrész.
A teljes cikket ide kattintva olvashatja el.

A nyugdíjával vagy más ellátásával kapcsolatban fontos kérdése merült föl,
amelyre gyors, hiteles és az ügyintézésben is használható választ keres?
Itt felteheti a kérdését, hogy segítségemmel Ön is maximálisan
érvényesíthesse
az ellátási jogosultságait.
Küldés
Nyomtatás