(A Pesti Hírlap illusztrációja a cikkemhez)
Leronthatják-e a segélyek a nyugdíjat?
2021. 03. 22.
Ezt az összefoglalót több, mint hat hónapja készítettem. Az összefoglalómban szereplő információk a megjelenéskor természetesen pontosak voltak, de mára a jogszabályi változások miatt módosulhattak. Kérem, ellenőrizze a téma megjelenését a friss posztjaim között is!
Ha kérdése van a nyugdíjával, annak megállapításával, növelési vagy újraszámítási lehetőségeivel kapcsolatban, akkor IDE KATTINTVA teheti azt föl, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal együtt megválaszoljam.
A nyugdíj összege az elismert szolgálati idő mellett attól az életpálya-átlagkeresettől függ, amelyet az 1988. január 1-jétől a nyugdíjmegállapítás kezdő napjáig szerzett és kifizetett, nyugdíjjárulék alapját képező keresetekből számítanak.
Ha e jövedelmi elemek között akad olyan, amely alacsony összegű, az lehúzhatja az átlagkereset szintjét, és ezzel csökkentheti a nyugdíjat.
A nyugdíjtörvény e veszély elhárítása érdekében sokféle ellátás tekintetében biztonsági rendelkezéseket tartalmaz. Ezek alapján egy sor olyan bevételt, amely nyugdíjjárulék alapját képezi, nem kell figyelembe venni az életpálya-átlagkereset számítása során, pontosabban csak akkor kell figyelembe venni, ha az mégis kedvezően hat az érintett nyugdíjának összegére.
A cikk folytatását IDE KATTINTVA olvashatja el.
Ilyen intézkedésekkel tudna a kormány...
2025. 04. 14.
A nyugdíjakkal kapcsolatban hozzám ömlő kommentek és kérések áradata alapján három olyan kérdéskört azonosítottam, amelyekben a tények tanúsága szerint a nyugdíjasok és a nyugdíjba készülők valódi és azonnali változtatásokra vágynak.
Hogyan érdemes nyugdíjba menni?
2025. 04. 05.
Az Arénában egyebek között a valorizáció kapcsán a nyugdíjszámítás rejtelmeiről, a nyugdíjigénylés optimális időzítéséről, a nyugdíjasok elszegényedési csúszdájáról, a nyugdíjemelés gondjairól, a 2026-os választás előtti ígéret-cunamiról beszéltem.