
Fotó: Pixabay
Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot

Már 770 ezerre becsülik azon magyarok számát, akik tartósan külföldön dolgoznak, nekik különösen fontos tisztában lenniük a nemzetközi nyugdíjmegállapítás elveivel és szabályaival.
Ha személyes kérdése van a nemzetközi nyudíjmegállapítással, az egyes országoktól járó nyugdíjrészek feltételeivel és összegük számításával kapcsolatban, akkor azt IDE KATTINTVA teheti föl nekem, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
A nemzetközi nyugdíjmegállapításról a HR Portál részére írt összefoglalóm bevezetése:
A legfrissebb becslések szerint már 770 ezer magyar dolgozik tartósan külföldön, a legtöbben Ausztriában, Németországban és az Egyesült Királyságban.
A külföldön dolgozó magyaroknak feltétlenül célszerű tisztában lenniük a nemzetközi nyugdíjmegállapítás uniós és egyezményes szabályaival.
Dr. Farkas András nyugdíjszakértő foglalta össze a HR Portal számára, hogy mit kell tudni a külföldön szerzett nyugdíj igényléséről, ügyintézéséről, beszámítandó időről, a nyugdíj összegéről, vonatkozó nemzetközi egyezményekről.
A cikkemet ide kattintva olvashatja el.
A HR Portal részére írt cikkemet a Haszon magazin is részletesen ismerteti, ezt ide kattintva olvashatja el.