Javíthat-e érdemben a nyugdíjasok helyzetén a 14. havi nyugdíj?

Javíthat-e érdemben a nyugdíjasok helyzetén a 14. havi nyugdíj?

2025. 11. 24.

Megállítható-e a nyugdíjasok relatív elszegényedése a 13. és a 14. havi nyugdíjakkal?

K Küldés K Nyomtatás

 

 

Ha személyes kérdése van a nyugdíj megállapításával, az igénylés időzítésével, a nyugdíjemeléssel, a 13. havi vagy a 14. havi nyugdíjjal, vagy hasonló témákkal kapcsolatban, akkor azt ide kattintva teheti föl nekem, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.

 

Rózsa Péter "Másrészről" című műsorának 2025. november 20-i adásában Németh György nyugdíjszakértővel beszélgettünk a magyar nyugdíjrendszer múltjáról, jelenéről és jövőjéről, a legnagyobb kihívásokról és kockázatokról, a nyugdíjasok relatív elszegényedésének permanens veszélyéről, és ennek elhárítása - a 14. havi nyugdíjnál hasznosabb - megoldási lehetőségeiről.

A beszélgetést ide kattintva tekintheti és hallgathatja meg.

(A Másrészről 2025. november 20-i adásának szereplői :-)

Részlet a podcast leiratából:

"A Másrészről másik vendége, Farkas András, Nyugdíjguru szerint a már meglévő rendszer problémái ellenére fenntartható, mivel az állami GDP kisebb részét fordítják erre, az uniós átlaghoz képest. Szerinte a 13. havi nyugdíj már beépült a nyugdíjasok megélhetésébe, de a költségvetésben továbbra is súlyos hiányt okoz. A 14. havi nyugdíj – akár teljes egészében, akár részletekben – tovább növeli a terhet: egy hónapnyi nyugdíj mintegy 600 milliárd forint, a tervezett heti részletek 150 milliárdot jelentenek, így a többletkiadás elérheti a 750–900 milliárd forintot, sőt politikai döntéstől függően akár 1200 milliárdra is ugorhat.

Ez a gyakorlat hosszú távon az egész társadalom számára jár többletköltséggel: az államnak más területekről kell forrásokat átcsoportosítania, ami akár inflációs hatással is járhat."

További részleteket ide kattintva olvashat.

 

K Küldés K Nyomtatás
Kérem, várjon... Kérem, várjon...