Fotó: Pixabay
Blikk-talk: miért kapnak kevesebb nyugdíjat a nők?
2021. 03. 22.
Ezt az összefoglalót több, mint hat hónapja készítettem. Az összefoglalómban szereplő információk a megjelenéskor természetesen pontosak voltak, de mára a jogszabályi változások miatt módosulhattak. Kérem, ellenőrizze a téma megjelenését a friss posztjaim között is!
Ha személyes kérdése van a nők kedvezményes nyugdíjával kapcsolatban, akkor IDE KATTINTVA teheti azt föl, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal együtt megválaszoljam.
Az OECD szerint a fejlett országokban a nők 26 százalékkal kapnak kisebb nyugdíjat, mint a férfiak. Mi a különbség oka?
– Egyrészt a nők karrieríve nem egyenletes, hanem fűrészfogazat-jellegű, mivel ők szülnek, ők maradnak otthon a gyerekkel, később pedig, ötven fölött, az idős szülők ápolása miatt esnek ki a munkából. Másrészt pedig kevesebbet keresnek, mint a férfiak, Magyarországon átlagosan 13-14 százalékkal, és ez a nyugdíjukon is látszik.
A teljes interjút IDE KATTINTVA olvashatja el.
Ilyen intézkedésekkel tudna a kormány...
2025. 04. 14.
A nyugdíjakkal kapcsolatban hozzám ömlő kommentek és kérések áradata alapján három olyan kérdéskört azonosítottam, amelyekben a tények tanúsága szerint a nyugdíjasok és a nyugdíjba készülők valódi és azonnali változtatásokra vágynak.
Hogyan érdemes nyugdíjba menni?
2025. 04. 05.
Az Arénában egyebek között a valorizáció kapcsán a nyugdíjszámítás rejtelmeiről, a nyugdíjigénylés optimális időzítéséről, a nyugdíjasok elszegényedési csúszdájáról, a nyugdíjemelés gondjairól, a 2026-os választás előtti ígéret-cunamiról beszéltem.