
Fotó: Pixabay
Aranyélet nyugdíjasan – Miért ne költözhetnénk idősen külföldre?

Szívesen élne nyugdíjas korában külföldön? Hogyan teheti ezt meg? Hova érdemes kiköltöznie, ha így döntene?
Ha személyes kérdése van a nyugdíja feltételeivel, a nyugdíj összegének számításával, a nyugdíja igénylésének optimális időzítésével, a nyugdíja külföldre utalásával, vagy hasonló témákkal kapcsolatban, akkor IDE KATTINTVA teheti fel, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
A Nők Lapja riportjában arról beszélek, hogy mennyire jellemző a magyar nyugdíjasokra a külföldre költözés. Miért és hogyan döntenek amellett, hogy a nyugdíjas éveiket egészben vagy részben külföldön kívánják tölteni? Mi ebben a család szerepe? Melyek a jellemző kiköltözési célországok?
Részlet a cikkből:
"A legtöbb nyugdíjasban csak akkor merül fel a költözés gondolata, ha a család vinné ki őket.
- A legújabb elemzések szerint napjainkban hétszázhetvenezer honfitársunk dolgozik tartósan külföldön, és ez együtt jár azzal is, hogy rengeteg magyar gyerek más országban születik meg, akár magyar pártól, akár vegyes házasságból. A szülők pedig előszeretettel hívják ki magukhoz külföldre a nagyszülőket, tehát a nyugdíjasok közül sokan azért indulnak útnak, hogy az unokákkal, a családdal legyenek – magyarázza a nyugdíjszakértő.
– Ebből következik, hogy sokan azokba az országokba mennek, ahol a legtöbb magyar dolgozik: például Ausztriába, Németországba és az Egyesült Királyságba, bár utóbbiba a Brexit óta vízumot kell igényelniük."
A teljes cikket ide kattintva vagy a Nők Lapja hetilap február 26-i számában olvashatja el.