Fotó: Pixabay
Kiköltöznél az Egyesült Királyságba? Így működik ott a nyugdíjrendszer
2024. 09. 28.
Ezt az összefoglalót több, mint hat hónapja készítettem. Az összefoglalómban szereplő információk a megjelenéskor természetesen pontosak voltak, de mára a jogszabályi változások miatt módosulhattak. Kérem, ellenőrizze a téma megjelenését a friss posztjaim között is!
Ha személyes kérdése van a magyar és a brit nyugdíj feltételeivel, igénylésével, az igénylés optimális időzítésével, a nyugdíjszámítással, a nyugdíjemeléssel és hasonló témákkal kapcsolatban, akkor IDE KATTINTVA teheti azt fel, hogy jutányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
A Portfolio online gazdasági újságban megjelent cikksorozatom első része a brit nyugdíjrendszert mutatja be.
A cikkem bevezetője:
A pandémiás évek ideiglenes visszaesése után ismét 650 ezerre teszik a tartósan külföldön dolgozó magyarok számát (az előrejelzések szerint ez csak nőhet a jövőben), a legtöbben az Egyesült Királyságban, Ausztriában és Németországban dolgoznak. Számukra létfontosságú lehet, ha tisztában vannak az adott ország nyugdíjrendszerének működésével, a megszerezhető nyugdíj feltételeivel, hiszen nagyrészt ettől függhet majd az időskori anyagi biztonságuk. Cikksorozatom első részében bemutatom az Egyesült Királyság állami nyugdíjrendszerének jellemzőit.
A nemzetközi nyugdíjmegállapítás...
2025. 03. 20.
Ha valaki Magyarországon kívül más EU/EGT tagállamban is szerzett nyugdíjjogosultságot, minden államtól külön-külön kaphat nyugdíjat.
Így kaphatnak nyugdíjat a külföldön...
2024. 09. 29.
A külföldön dolgozó magyarok százezreinek érdemes tudniuk attól, hogyan számítják majd ki a nyugdíjukat azok az EU-tagállamok, amelyekben dolgoztak.
Kiköltöznél Németországba? Így...
2024. 09. 28.
A Németországban dolgozó magyaroknak célszerű tisztában lenniük a német nyugdíjrendszer rájuk is vonatkozó főbb jellemzőivel.