Fotó: Pixabay
Meg kell változtatni a magyar nyugdíjrendszert a toldozgatás-foldozgatás helyett
Miért nem javítják a nyugdíjasok helyzetét az egyszeri juttatások, helyettük hogyan kellene átalakítani a nyugdíjemelés rendszerét, hogy valóban enyhüljön a nyugdíjas elszegényedési csúszda meredeksége?
Ha személyes kérdése van a nyugdíjmegállapítással, a nyugdíj összegének lehetséges növelésével, a nyugdíja igénylésének optimális időzítésével, a nyugdíj inflációs emelésével vagy hasonló témákkal kapcsolatban, akkor azt IDE KATTINTVA teheti föl nekem, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
A Portfolio online gazdasági újságban megjelent cikkemben a nyugdíjas élelmiszer-utalvány (kisösszegű egyszer juttatás) kapcsán elemeztem azt, hogyan lehetne érdemben javítani a nyugdíjasok helyzetét a magyar nyugdíjemelési eljárás módosításával.
A cikkem bevezetője:
Az év elején beharangozott, a nyugdíjasoknak havonta járó áfa-visszatérítés ötlete pár hónap után elhalt, helyette ismét a jól ismert – de költséges és nehézkes – papíralapú utalványos megoldás került elő.
Amellett, hogy a 30 ezres élelmiszer-utalvány helyett sokkal egyszerűbb és olcsóbb lett volna a kérdéses összeget nyugdíjtöbbletként folyósítani, az egész utalványosdi ügy arra is rávilágít, hogy a nyugdíjemelési eljárás mielőbbi megváltoztatására van szükség a nyugdíjasok elszegényedésének megakadályozására.
A nyugdíjemelés vegyes indexálásával például idén a nyugdíjakat nem 4,5%-kal, hanem 6,8%-kal kellene emelni.
A teljes cikket ide kattintva olvashatja el.

A nyugdíjával vagy más ellátásával kapcsolatban fontos kérdése merült föl,
amelyre gyors, hiteles és az ügyintézésben is használható választ keres?
Itt felteheti a kérdését, hogy segítségemmel Ön is maximálisan
érvényesíthesse
az ellátási jogosultságait.
Küldés
Nyomtatás