Fotó: Pixabay
A Ratkó-unokák bedönthetik a nyugdíjrendszert
Farkas András nyugdíjszakértő szerint a jelenlegi rendszer a 2037–2041 közötti időszakban – amikor nyugdíjba mennek a Ratkó-unokák – megrendülhet, és veszélybe kerülhet a nyugdíjak változatlan összegben történő kifizetése.
Ha személyes kérdése van a nyugdíj megállapításával, az igénylés időzítésével, a nyugdíjemeléssel, a 13. havi vagy a 14. havi nyugdíjjal, vagy hasonló témákkal kapcsolatban, akkor azt ide kattintva teheti föl nekem, hogy méltányos díjazás ellenében az Ön személyére szabottan, az ügyintézés során felhasználható jogszabályi hivatkozásokkal megválaszoljam.
A Magyar Hangnak a nyugdíjrendszer fenntarthatóságáról szóló cikkében részletesen ismertetik a fenntarthatósági kockázatokra vonatkozó álláspontomat.
Részlet a cikkből:
Időszerű lenne a nyugdíj-finanszírozás átalakítása, mert Farkas András nyugdíjszakértő szerint a jelenlegi rendszer a 2037–2041 közötti időszakban – amikor nyugdíjba mennek a Ratkó-unokák – megrendülhet, és veszélybe kerülhet a nyugdíjak változatlan összegben történő kifizetése. Különösen, hogy nálunk arányaiban sokkal több eltartott – öregségi és rokkant nyugdíjas, egyéb ellátott, illetve gyermek – jut egy aktív keresőre, mint az uniós átlag.
A szakértő üdvözli a tervezett uniós irányelvet, nem szabad hagyni, hogy a nyugdíjak kifizetése miatt elfusson a költségvetési hiány. Ahhoz azonban, hogy a kialakítandó új rendszer életképes legyen, a választást követően társadalmi vitát kellene indítani, így ugyanis még lenne idő a rendszer megvitatására, majd bevezetésére. Ilyen irányú előkészületek egyébként rajtunk kívül már szinte minden uniós országban elindultak. Annál is inkább fontos lenne megkezdeni a párbeszédet, mert nagyon sok tényező befolyásolja, miként tudja az egyre kevesebb aktív korú kitermelni azt a jövedelmet, amelyből biztosítani lehet az arányaiban növekvő számú nyugdíjas járandóságát. – Hogy ez megvalósulhasson, mindenekelőtt nagyszámú, jól képzett és egészséges aktív korú dolgozóra van szükség – mondta a szakértő.
A teljes cikket ide kattintva érheti el.
A Magyar Hangban "A 14. havi juttatás előre hozná a nyugdíjrendszer megroggyanását" címmel megjelent cikkben is idézik a véleményemet, ezt a cikket ide kattintva érheti el.

A nyugdíjával vagy más ellátásával kapcsolatban fontos kérdése merült föl,
amelyre gyors, hiteles és az ügyintézésben is használható választ keres?
Itt felteheti a kérdését, hogy segítségemmel Ön is maximálisan
érvényesíthesse
az ellátási jogosultságait.
Küldés
Nyomtatás